Endermologia – czy skuteczna?

Endermologia – czy to skuteczna metoda na rozstępy?

Dla wielu kobiet źródłem kompleksów jest nie kształt ich ciała, a sam wygląd ich skóry. Pojawiające się na niej rozstępy, będące skutkiem zmian hormonalnych lub zmian wagi ciała powodują, że wiele z pań wstydzi się pokazywać swoje ciała w sezonie wiosenno-letnim, nie chodzą one na basen, nie rozbierają się na plaży, nie decydują na założenie spódnicy, chyba że z kryjącymi rajstopami. Co można takiej sytuacji zrobić? Sprawdzonym sposobem wielu pań jest medycyna estetyczna, a dokładniej zabieg endermologii.

Przyczyny powstawania rozstępów

Rozstępy powstają najczęściej w wyniku nagłych zmian wagi ciała i szybkiego wzrostu – dochodzi wtedy do rozciągania skóry i zrywania znajdujących się w niej włókien kolagenowych. Jednocześnie warstwa naskórka staje się cieńsza, a przez to rozstępy są coraz bardziej widoczne. W pierwszej fazie rozstępy mają kolor czerwony i są lekko wystające, później stają się białe, w niektórych przypadkach zagłębione w skórę. Czasami są wyraźne i kontrastują z pozostałą skórą, przez co stają się dużym problemem estetycznym.

Sposób na pozbycie się rozstępów

Nie wymyślono jeszcze sposobu na to, by na stałe i całkowicie pozbyć się rozstępów. Są jednak metody, które umożliwiają znaczne zmniejszenie ich widoczności. Jedną z nich jest endermologia LPG, czyli masaż podciśnieniowy. Na skórę dotkniętą rozstępami przykłada się maszynę z obracającymi się rolkami, które masują ciało, jednocześnie wytwarzając podciśnienie. W ten sposób stymulowana jest tkanka tłuszczowa, która zmiękcza się i można ją łatwo spalić, nawet jeśli wcześniej była odporna na gimnastykę czy kosmetyki. W tym samym czasie pobudzana jest produkcja kluczowej dla skóry elastyny i kolagenu, które dbają o prawidłowe napięcie, zdrowy i jędrny wygląd skóry. Po serii zabiegów endermologii można oczekiwać spłycenia rozstępów, a miłym efektem ubocznym będzie zapewne kilka centymetrów mniej w masowanych miejscach.

 

Author: yasumi-slim.pl