Kilka słów o odżywkach białkowych… Odżywki dla sportowców: l-arginina, batony białkowe

 W zdrowym ciele…

W zdrowym ciele zdrowy duch – to wiedza znana nie tylko sportowcom, a prawda powszechne znana. Choć nieco zapomniana. Przywiązujemy dziś bowiem ogromną wage do tego, jak wyglądamy, lecz jednocześnie zapominany o tym, że za atrakcyjnym wyglądem powinno kryć się i zdrowie. Bo tylko w takim, nie tylko pięknym lecz i zdrowym ciele – zdrowy jest duch.
Choć odżywki dla sportowców, takie jak batony białkowe czy larginina wywołują na twarzach wielu osób wyraz niechęci, są one bardzo popularne. Co więcej – ich popularność wzrasta, mają wielu zwolenników. Intensywnie ćwicząc, tracimy przecież przy okazji wiele składników, które musimy jakoś zrekompensować. Odżywki służą miedzy innymi właśnie temu.

Odżywki czyli co?

Batony, to bardzo wygodna forma odzywek węglowodanowo białkowych, które możemy spożyć w niemal każdej chwili, także [podczas ćwiczeń na siłowni. I zmieścimy w każdej torebce a nawet w kieszeni. Larginina, popularny aminokwas, jest także wygodna, bo dostępna w postaci niewielkich kapsułek. Choć są powszechnie dostępne warto jednak pamiętać, by nigdy nie zażywać takich preparatów bez kontroli lekarza. I ich nie przedawkować.

 

Author: yasumi-slim.pl