Czy na diecie Dukana można pić alkohol.

Dieta Dukana przez wiele osób jest uznawana za znakomity sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Ze względu na rodzaj zalecanych produktów, jest szczególnie preferowana przez panów, którzy lubią zajadać tłuste mięsa. Jadłospis opiera się głównie na spożywaniu dużej ilości białka pochodzenia zwierzęcego i tłuszczy z dodatkiem warzyw. Ponad to jest to jedna z nielicznych diet, która nie zabrania całkowitego spożywania alkoholu.

Dieta dukana a spożywanie alkoholu.

Autor diety nie zachęca do spożywania jednak zwraca uwagę iż będąc na diecie nie ma zakazu spożywania alkoholu. Zdecydowanie niewskazane jest jednak picie piwa, ze względu na dużą zawartość cukru. Spożywanie maltozy obecnej w piwie, z pewnością zaburzyło by proces odchudzania. Wino i mocne trunki zawierają o wiele mniej węglowodanów, a w wódka nie zawiera go praktycznie wcale, więc jest dopuszczalna w diecie.

Alkohole dopuszczalne na diecie Dukana:

Alkohole spirytusowe:

  • Brandy
  •  Whisky
  •  Wódka
  • – Dżin

Wino:

  • białe
  • czerwone półsłodkie
  • czerwone wytrawne

Alkohol na ogół uznawany jest za wysokokaloryczny, jednak na diecie nisko węglowodanowej nie ma konieczności liczenia kalorii. Według twórców diety spożywanie umiarkowanej ilości trunków pod postacią wina oraz mocnych alkoholi, nie wpłynie na przyrost wagi. Alkohol nie spowoduje zahamowania procesu spalania tkanki tłuszczowej i nie zakłuci jej przebiegu. A kieliszek wina wypity raz dziennie, dzięki zawartości przeciwutleniaczy wpływa korzystnie na pracę serca, wzmacnia je i poprawia krążenie. Dodatkowo pomaga się odprężyć i może stanowić także formę nagrody za wysiłek wniesiony w pilnowanie się zasad diety.
Trzeba pamiętać jednak, że alkohol może wzmagać apetyt oraz zmniejszyć samokontrolę. W takich sytuacjach bardzo łatwo można zepsuć dietę, chwilową zachcianką na “coś słodkiego”. Reasumując alkohol na diecie Dukana nie jest zabroniony, dopuszczalne jest spożywanie go w małych ilościach pod postacią wina oraz alkoholi wysokoprocentowych.

Author: yasumi-slim.pl